żółtaczka autyzm

Żółtaczka może sprzyjać autyzmowi

Żółtaczka może sprzyjać autyzmowi

Prawdopodobieństwo wystąpienia żółtaczki u dzieci z autyzmem jest wyższe o 67%, co zostało odkryte w ramach zupełnie nowych badań. Jednak badacze wciąż nie są w stanie wyjaśnić związku między tymi warunkami.

Badania miały miejsce w Danii i wykazały, że związek między autyzmem a żółtaczką był najsilniejszy wśród dzieci urodzonych w miesiącach zimowych. Po raz kolejny, nie mogli oni omówić, dlaczego tak się dzieje. Na teorie składała się koncepcja, że przeziębienia, a także grypa, są o wiele bardziej powszechne w czasie zimnej pogody, która mogła mieć wpływ na ciąże. Badacze dodatkowo zalecali, aby niemowlęta rodzące się w nocy, w chłodnych duńskich miesiącach zimowych mogły być szczególnie narażone na żółtaczkę z powodu braku słońca.

Badanie pomogło w lepszym zrozumieniu przyczyn autyzmu, kształtując sugestię, że w pracy występuje szereg trudnych aspektów, zarówno ekologicznych, jak i genetycznych.

Niemniej jednak dr Susan Hyman, z University of Rochester Medical Facility w rzeczywistości powiedział, że nowi rodzice nie muszą być zaniepokojeni. “Około 60% pełnoletnich dzieci i 80% wcześniaków ma żółtaczkę. Najwięcej leczyć z łatwymi środkami tak jak pozwalać one odpoczywać blisko jasnego domowego parapetu, as well as kończyć się dobrze,” uspokajała.

Jeśli dziecko ma żółtaczkę, jego skóra będzie wyglądać na żółtą. Prawdopodobnie zajmie się tym ośrodek zdrowia, ale jest to świetny pomysł, aby zrozumieć, na co należy zwracać uwagę. Możesz dodatkowo dowiedzieć się jeszcze więcej o oznakach autyzmu, z którymi dziecko musi się zetknąć w miarę jak je tworzy.

Znieczulenie