eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka
03.06.2007  20:14

W sobotę 12 maja 2007 odbyło się Walne Zebranie Klubu Stypendystów Zagranicznych FNP, zrzeszających stypendystów programu Kolumb, w czasie którego rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Nagrodę tę Klub przyznaje młodym, wyróżniającym się uczonym, którzy mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i jednocześnie charakteryzują się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami i umiejętnością przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych. Uosobieniem tych właśnie wartości był członek Klubu Stypendystów Zagranicznych, dr Artur Rojszczak, którego karierę naukową przerwała tragiczna śmierć.

W tym roku członkowie Klubu zgłosili do nagrody 18 kandydatów, z czego do finałowego etapu zakwalifikowały się 3 osoby:

- dr Zbigniew Chaniecki, inżynier-informatyk z Politechniki Łódzkiej, który opiekuje się niepełnosprawnym studentem i prowadzi z nim indywidualne zajęcia;
- dr Małgorzata Łagisz, biolog z Uniwersytetu Newcastle (poprzednio z Uniwersytetu Jagiellońskiego), która była inicjatorem i koordynatorem serii ogólnopolskich i międzynarodowych studenckich warsztatów, poświęconych technikom prezentacji naukowych;
- dr Sebastian Kłosek, lekarz-stomatolog z Łódzkiej Akademii Medycznej, który zajmował się promocją języka i polskiej kultury w Japonii.

Po wystąpieniach kandydatów, którzy przedstawili zarówno swoje osiągnięcia naukowe jak i pozostałe zainteresowania i działalność, członkowie Klubu zdecydowali, by tegoroczną Nagrodę im. Artura Rojszczaka przyznać dr. Zbigniewowi Chanieckiemu. O decyzji przesądziła nie tylko gotowość do poświęcenia czasu i wysiłku drugiemu człowiekowi, ale także wielka skromność laureata, który podkreślał, że w tym co robi nie widzi nic godnego wyróżnienia. Klub wyraża również nadzieję, że przyznanie nagrody dr. Chanieckiemu zwróci uwagę środowiska akademickiego na potrzebę dostosowania polskich uczelni do potrzeb niepełnosprawnych studentów.

Uroczyste wręczenie Nagrody odbędzie się 26 czerwca br. w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście.

Nagroda im. Artura Rojszczaka będzie przyznawana przez Klub Stypendystów Zagranicznych FNP corocznie. Kandydatów do nagrody zgłaszają formalnie członkowie Klubu, na podstawie informacji własnych oraz informacji przekazanych im przez środowisko naukowe. Regulamin nagrody jest dostępny na stronie internetowej Klubu (www.ksz fnp.org). Na tej samej stronie dostępne są też informacje o członkach Klubu, z którymi można kontaktować się w sprawie proponowanych kandydatów.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ