eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

ROK SZKOLNY 2014/2015 CZAS ZACZĄĆ!
01.09.2014  19:03

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbyła się dzisiaj z udziałem minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w Zespole Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach (woj. śląskie).

 „- Nie mam żadnej wątpliwości, że sześć lat to jest ten właściwy wiek do podjęcia nauki - powiedziała dzisiaj minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w trakcie inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach (woj. śląskie).


Minister edukacji narodowej uczestniczyła dzisiaj – poza inauguracją w Czerwionce-Leszczynach – także w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu, a także w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie. Spotkała się także z dyrektorami mikołowskich szkół. Joanna Kluzik-Rostkowska odwiedziła też uczniów Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żorach.W Zespole Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach minister pasowała 47 dzieci na uczniów klas pierwszych. Dumne pierwszaki z rąk Joanny Kluzik-Rostkowskiej otrzymały „Nasz elementarz" - darmowy podręcznik.
- Mam nadzieję, iż rodzice uczniów rozpoczynających w tym roku naukę w klasach pierwszych cieszą się, że nie poniosą z tego tytułu kosztów – powiedziała minister.

Przypomniała, też że – poza bezpłatnym elementarzem - pierwszoklasiści otrzymają podręcznik do nauki języka obcego i ćwiczenia. Szkoła kupi je za pieniądze z dotacji celowej. - W kolejnych latach z bezpłatnych podręczników będą uczyć się także inne roczniki uczniów. Docelowo - w 2017 r. - bezpłatne podręczniki będą dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów- dodała Joanna Kluzik-Rostkowska.” (źródło www.men.gov.pl)

 Szczegółowa relacja z Uroczystej Inauguracji:  

 List minister edukacji narodowej do dyrektorów szkół i przedszkoli.

Lista usprawnień dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Kalendarz roku szkolnego 2014/2015

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ