eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Apel do nauczycieli muzyki
01.02.2014  14:47

Apel do nauczycieli muzyki i osób zainteresowanych powszechną edukacją muzyczną

 Szanowni Państwo! 

 W bieżącym roku minie pięć lat od powołania do życia Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki. Miałem przyjemność je współtworzyć i kształtować jego zręby formalnoprawne
i organizacyjne. Towarzyszyła temu wielka radość i nadzieja na odbudowanie poczucia wspólnoty interesów i więzi, które uległy rozluźnieniu na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Na starcie Stowarzyszenie otrzymało w prezencie od poprzedniego wydawcy ogólnopolskie czasopismo „Wychowanie Muzyczne”, mające ponad półwiekową tradycję, prenumerowane przez ponad 600 czytelników i dysponujące stroną internetową odwiedzaną przez 80 tys. osób rocznie. Stało się ono także nowym organizatorem zainicjowanych przez redakcję czasopisma Ogólnopolskich Konferencji Metodycznych Nauczycieli Muzyki. Trzeba przyznać, że obie inicjatywy z powodzeniem są kontynuowane i rozwijane, a dodatkowo podejmuje się nowe, takie jak projekt Liderzy Animacji Muzycznej, którego siłę stanowią uczestniczący w nim nauczyciele.

Niestety, słabą stroną Stowarzyszenia okazały się działania na polu integracji środowisk pedagogicznych zaangażowanych w edukację muzyczną. Nie udało się jak dotąd stworzyć szerszych form współpracy, współdziałania, codziennych kontaktów między nauczycielami. W niewielkim też zakresie Zarząd reprezentuje szerokie spektrum nauczycieli muzyki i osób zainteresowanych edukacją muzyczną, co nie wynika jednak z czyjejś złej woli, ale z braku większego zainteresowania działalnością Stowarzyszenia.

Jakie będzie Stowarzyszenie, zależy od Państwa, od wszystkich jego Członków i od przyszłego Zarządu, który zgodnie ze statutem zostanie w tym roku wybrany. Miejmy nadzieję, że będą tworzyć go ludzie, jakich SNM potrzebuje – liderzy, osoby charyzmatyczne, aktywne, z pomysłami, a jednocześnie wsłuchujące się w potrzeby pedagogów, uczniów oraz całego środowiska.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Zarządzie Stowarzyszenia przez najbliższe cztery lata bardzo prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur i namawianie znajomych osób do podjęcia starań o wejście w szeregi władz SNM. Aby w tym pomóc, na łamach czasopisma będziemy prezentować Państwa sylwetki i pomysły. Warto się zaangażować i uczynić wszystko, aby działalność Stowarzyszenia stała się naszą wspólną sprawą, wciąż bowiem daje ono nadzieję na poprawę tego, co ogólnie nazywamy edukacją muzyczną. Pamiętajmy, że samo w sobie Stowarzyszenie jest tylko pustą formułą, której znaczenie i treści nadają jego Członkowie i Zarząd.

 Z serdecznościami
redaktor naczelny czasopisma
„Wychowanie Muzyczne”
Mirosław Grusiewicz

 

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ