eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Małopolska Noc Naukowców
26.09.2013  08:12

27 września 2013 już po raz siódmy odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. W tym roku Uniwersytet Jagielloński, na którym to wydarzenie koordynuje CITTRU, znowu może pochwalić się najobszerniejszym programem - swoje podwoje dla zwiedzających otworzy aż 19 jednostek.

Pierwsze atrakcje rozpoczną się już o 15.30 w Ogrodzie Botanicznym, a drzwi do świata nauki pozostaną otwarte aż do północy w Instytucie Religioznawstwa oraz w Obserwatorium Astronomicznym.

Jak najlepiej przekonać się, że nauka nie jest nudna? Najlepiej organoleptycznie! Wzrok będzie można nacieszyć widokiem gwiazd w Obserwatorium Astronomicznym, albo trochę wytężyć oglądając preparaty mikroskopowe na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, a spojrzenie w przeszłość stanie się możliwe dzięki rekonstrukcjom historycznym prezentującym dawne stroje w Instytucie Historii. Każdy, kto chciałby namacalnie poznać tajemnice nauki, będzie miał okazję dokonać pomiarów medycznych na Wydziale Lekarskim, poznać tajniki makram w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji, albo wziąć udział w interaktywnych warsztatach przybliżających pracę archeologa w Instytucie Archeologii. Smaki Bliskiego Wschodu poznać będzie można w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu, w Ogrodzie Botanicznym będzie można spróbować mniej lub bardziej znanych przypraw, a w Instytucie Socjologii wziąć udział w testach konsumenckich. Na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki odbędą się warsztaty na temat fizyki w kuchni, które pomogą odpowiedzieć na pytanie „co tak pachnie i dlaczego?”, a w Instytucie Zoologii dociekliwi usłyszą co szumi, piszczy i burczy w laboratorium.

Każdy kto jest zafascynowany nauką będzie mógł wybrać taki rodzaj poznawania tego pełnego tajemnic świata, jaki najbardziej mu odpowiada. Od spektakularnego widowiska teatralnego, przez pokazy filmów (dokumentalnych i fabularnych), zwiedzanie, wykłady i wystawy, aż po demonstracje, stoiska, pokazy i warsztaty. Nie zabraknie także gier, quizów i konkursów – zachęcamy do zapoznania się z całym programem UJ na stronie www.citru.uj.edu.pl - warto to zrobić już teraz, ponieważ na niektóre wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ