eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

XXIX Babiogórska Jesień
16.09.2013  10:54

Zawoja 20- 22 września 2013

 
„Babiogórska Jesień” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidów, festiwal ten corocznie prezentuje marginalizowany w Polsce folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu, które są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej.
Impreza od początku swojego istenienia wypracowała własny niepowtarzalny charakter. „Babiogórska Jesień”  przywraca pamięć o pasterskiej przeszłości regionu. Odbywa się u schyłku sezonu wypasowego, którego koniec wyznacza dzień św. Michała Archanioła. Głównym zaś punktem Babiogórskiej Jesieni jest powitanie jesiennego redyku – powrót pasterzy z owcami do wsi. Widowisko to cieszy się dużym uznaniem, zwłaszcza dla wczasowiczów, którzy z dużym zaciekawieniem przyglądają się, jak baca przerzuca owce z zagrody do zagrody.
Babiogórska Jesień od początku skupia rzesze turystów, wczasowiczów i mieszkańców gminy, którzy przybywają by posłuchać góralskiej muzyki i wziąć udział we wspaniałej zabawie, pełnej góralskiego tańca, muzyki, gawęd i obrzędów. Imprezie towarzyszą Targi Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego.
Edycja wrzesień 2013 dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego została rozszerzona o konferencję „Kultura wokół pasterstwa w regionie Babiej Góry” oraz inne elementy, m.in. pokaz zapomnianych pasterskich zawodów (szczegóły w zakładce – Babiogórska Jesień 2013).(źródło: http://babiogorskajesien.pl)
 

Szczegółowy Program: http://babiogorskajesien.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ