eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

SUBKULTURY CZY POSTSUBKULTURY MŁODZIEŻOWE?
30.04.2013  09:06

Ukazała się najnowsza książka prof. dr hab. Tadeusz Palecznego pt. „ Subkultury czy postsubkultury młodzieżowe? Pomiędzy buntem a odmiennością”. Publikacja otwiera nową serię wydawniczą pt. „Biblioteczka Edukacyjna” , która skierowana jest zarówno do środowisk naukowych, jak i nauczycieli. Nauczycielom szczególnie polecamy nową pozycję do edukacji pedagogicznej rodziców.

„Recenzowana książka – pisze prof. dr hab. Zbigniew Pucek - pomyślana została przez autora jako swego rodzaju podsumowanie dotychczasowego stanu wiedzy, osobistych badawczych ustaleń i, co zasługuje na szczególnie silne podkreślenie, oryginalnych a przy tym niezwykle interesujących nowych przemyśleń związanych z tematyką subkultur ewoluujących szybko w ku nowym formom, funkcjom i społeczno-kulturowym uwikłaniom. […] W szczególności charakteryzuje ją zakreślony przez autora szeroki horyzont poznawczy, szeroki zarówno w sensie czasowym, jak i interpretacyjnym, przez co rozumiem obszerny kontekst dyskursu naukowego, w którym Tadeusz Paleczny sytuuje swój temat. […] Wartość recenzowanego tekstu, tkwi zarówno w interesujących i trafnych, a często błyskotliwych interpretacjach opisywanych zjawisk, w umiejętnym i zaciekawiającym czytelnika pokazywaniu ich w kontekście nowoczesnej teorii socjologicznej i antropologicznej. W czasach szczególnej popularności propozycji interpretacyjnych charakterystycznych dla tych dyscyplin, oferowana przez autora koncepcja subkulturowości okaże się zapewne atrakcyjna nie tylko dla środowisk naukowych, ale także dla zwyczajnych czytelników zainteresowanych światem, w którym żyjemy i jego problemami, w których mamy z reguły także jakiś swój osobisty udział (Z recenzji prof. dr hab. Zbigniewa Pucka)

Liczba stron: 224
Format: B5
ISBN: 978-83-61252-40-5
Wydawca: eduskrypt.pl

Czytaj Więcej i Zamów

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ