eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Pamiętny koncert
26.01.2013  11:05

20 grudnia 2012 roku w sali widowiskowej Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży przy ulicy Sadowej 12, o godz. 18:00 odbył się świąteczny koncert kolęd. Wraz z członkami szkolnego zespołu muzycznego Soli Deo, wystąpił w nim Rafał Songan – baryton. Jest on wieloletnim solistą Teatru Wielkiego w Łodzi i Poznaniu, gościnnie występuje także na scenach operowych Warszawy, Bydgoszczy, Krakowa, Wrocławia i Bytomia.

Koncert miał charakter edukacyjny i dotyczył historii kolędowania oraz najstarszych polskich kolęd i pastorałek, a także poruszał wątki dotyczące tradycji ludowej i tradycji w popkulturze. Organizatorom zależało na kształceniu wśród zaproszonych uczniów i młodzieży właściwej postawy wobec własnej kultury, tożsamości narodowej, lokalnej i regionalnej. Poprzez przypomnienie dziedzictwa kulturowego w postaci kolęd i pastorałek, artyści pragnęli wzbudzić u młodych ludzi należyty szacunek dla wszelkiej twórczości (tak rodzimej, jak i innych kultur).

Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek nie zabrakło również repertuaru bardziej współczesnego. Zespół Soli Deo wraz z Panem Rafałem Songanem wykonał wspólnie dwie pastorałki, pochodzące z płyty Soli Deo pt. „Wyśpiewamy Ci Dziecinko”. Publikacja została wydana w ramach projektu „P21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku”, którego Szkoły Katolickie z Łomży są partnerem.

W koncertach wzięło udział ok. 690 uczniów i zaproszonych gości. Pomysłodawcą i organizatorem tych muzycznych spotkań jest Michał Sawicki – opiekun zespołu. Do tej pory Soli Deo koncertowało dla ponad 2700 uczniów z Łomży i okolic. Działania te prowadzone są przez Szkoły Katolickie w Łomży od 2010 roku pod nazwą: „Muzyczne Podróże Soli Deo”.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ