eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Poznaj moc oszczędzania w SKO
25.10.2012  12:19

Elektroniczne konto dla ucznia i pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci na dobre zagościły w nowej ofercie Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki praktycznej edukacji finansowej najmłodsi uczniowie w przyszłości będą mogli w przemyślany sposób zarządzać swoimi finansami osobistymi.

Szkolne Kasy Oszczędności to najstarszy i największy w Polsce program edukacji finansowej. Jego nowa odsłona dedykowana jest uczniom od 6 do 13 roku życia. SKO PKO Banku Polskiego jako jedyne uczy dzieci oszczędzania w praktyce za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej dla dzieci – www.sko.pkobp.pl Teraz uczniowie otrzymują swoje pierwsze bezpieczne konto bankowe i specjalnie dla nich stworzony serwis internetowy SKO, a także legitymację SKO, stworzoną na wzór karty płatniczej.

Jakie korzyści odniesie dziecko, dzięki udziałowi w programie? Przede wszystkim wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot, nauczy się zarządzać swoim minibudżetem, nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

Kształcenie umiejętności bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej jest bardzo ważne we współczesnym świecie, ponieważ coraz częściej będziemy dokonywać płatności za zakupy bezgotówkowo, na przykład dokonując przelewów w internecie ze swojego konta. Edukację w tym zakresie dla dzieci do 13. roku życia w praktyce jako jedyny zapewnia serwis internetowy SKO. Każde dziecko, które uczestniczy w programie SKO może dzięki niemu nauczyć się, w jaki sposób łatwo i szybko można zarządzać swoimi oszczędnościami. Serwis jest też przyjazy dla młodych użytkowników, którzy mogą dostosować jego wygląd do swojego wieku i gustu. Możliwe jest także zakładanie wirtualnych skarbonek (co pomaga w zrozumieniu celowego oszczędzania) oraz zdobywanie odznak (które mobilizują do oszczędzania).

Konto na „5“ dostępne w ramach SKO jest:

  • bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jest jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
  • bezpłatne – z założeniem i prowadzeniem konta nie wiążą się żadne dodatkowe koszty,
  • bezkonkurencyjne – jest to pierwszy serwis tego rodzaju w Polsce i unikalny projekt o tym charakterze w skali Europy,
  • bardzo dobrze oprocentowane – 5% w skali roku do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł

Od kwoty naliczonych odsetek pobierany jest podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko potrafiło oszczędzać wypełnij formularz na stronie https://www.pkobp.pl/lpk/promocja-sko-id01/ i zgłoś szkołę swojego dziecka do udziału w programie oszczędzania SKO.

Wejdź na stronę www.sko.pkobp.pl i... pozwól dzieciom odkryć moc oszczędzania! Oszczędzanie z SKO zaprocentuje w przyszłości!

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ