eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Antyglobałki spod Babiej Góry
13.08.2012  08:46

„Antyglobałki spod Babiej Góry” to debiut poetycki Tadeusza Palecznego wydany przez eduskrypt.pl we współpracy z Bractwem Zbójników spod Babiej Góry.

Zbiór wierszy pt. „Antyglobałki” Tadeusza Palecznego to literackie credo wrażliwego człowieka, – czytamy we wstępie tomiku - który poszukuje czasu przeszłego w teraźniejszości, martwiąc się jednocześnie o przyszłość. Jego wiersze to wezwanie do zgłębiania sensu ludzkiej egzystencji. Są one tłem nieustannej wędrówki, poszukiwania własnego miejsca i odkrywania tajemnicy natury na skrawku ziemi, który można nazwać „małą ojczyzną”. Wyrastają na gruncie codzienności i są zainspirowane „przeżywaniem życia”, tętnią jego sokami. Autor jest jednocześnie obserwatorem i krytykiem oraz świadkiem przemian, jakie zachodzą w naszym życiu. Uważa, że następują one zbyt szybko i ze szkodą dla człowieka. Globalizacja nie we wszystkich przypadkach jest przyjazna człowiekowi. Traci on swoją tożsamość oraz przynależność do grupy z jakiej pochodzi.(A. Lizakowski, P. Kaja, A. Peć: Poeta nie chce być mieszkańcem globalnej wioski. W: Antyglobałki spod Babiej Góry. Kraków 2012)

Tadeusz Paleczny – socjolog kultury, narodu i stosunków etnicznych; profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego; autor wielu publikacji naukowych (m. in. książek, monografii, artykułów); Harnaś w Bractwie Zbójników spod Babiej Góry.

Zamów Tomik!


Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ