eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

DZIEDZICTWO KULTUROWE PODBABIOGÓRZA - PAKIET BABIOGORSKI (FILM + ALBUM)
11.07.2012  08:37

W ramach projektu „Pakiet Babiogórski - blok działań wspierających popularyzację i ochronę dziedzictwa kulturowego Podbabiogórza”, realizowanego przez   Wydział Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej, wydany został  na DVD filmu pt. „Folklor i tradycje Podbabiogórza”. Film  przybliża w atrakcyjny sposób zagadnienia związane z historią osadnictwa, etnografią, sztuką ludową, tradycyjnymi obrzędami i folklorem podbabiogórskich miejscowości. Wraz z bogato ilustrowanym albumem pt. „Dziedzictwo kulturowe Podbabiogórza. Tradycje i folklor” stanowi niezwykle cenny pakiet pomocy dydaktycznych do realizacji edukacji regionalnej na wszystkich etapach kształcenia.

W  ramach projektu zorganizowane zostały różnorodne działania nakierowane na upowszechnienie i ochronę tradycji kulturowych mieszkańców  Podbabiogórza, w tym: osiem koncertów - prezentacji folkloru podczas imprez, odbywających się po obu stronach Babiej Góry, dwie konferencje z cyklu „Dziedzictwo Kulturowe Podbabiogórza” i cykl spotkań - warsztatów szkoleniowych, połączonych z wyjazdami studyjnymi (dwa odbyły się w Polsce, a dwa na Słowacji), w których udział brali przedstawiciele instytucji kultury, stowarzyszeń i zespołów regionalnych.

Projekt  „Pakiet Babiogórski - blok działań wspierających popularyzację i ochronę dziedzictwa kulturowego Podbabiogórza” współfinansowany był  przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w  za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Partnerem słowackim suskiego starostwa było w tym projekcie Združenie Babia Hora.

Czytaj więcej o Projekcie

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ