eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Seria wydawnicza "sześciolatek w przedszkolu - sześciolatek w szkole" już dostępna w naszym sklepie
26.04.2012  14:31

Miło nam poinformować, że seria wydawnicza "sześciolatek w przedszkolu - sześciolatek w szkole" jest już dostępna w naszym sklepie.

Słucham, śpiewam, gram i tańczę - to trzyczęściowy zbiór piosenek wraz z płytami CD. Istotne znaczenie w obcowaniu z tą publikacją ma fakt, iż zawarte w niej propozycje różnorodnych aktywności muzycznych i ruchowych wypracowane i sprawdzone zostały w trakcie licznych warsztatówdla nauczycieli przedszkoli na terenie całej Polski. Proponowana publikacja została dodatkowo opatrzona materiałem wizualnym, ukazującym realizację zabaw rytmicznych, muzyczno-ruchowych oraz tańców z dziećmi. Prezentowane zajęcia odbywały się w środowisku przedszkolnym, w którym od wielu lat pracuje autor.

W pierwszej części Słucham, śpiewam, gram i tańczę nauczyciele znajdą piosenki, które swoją prostotą i bliską dziecku tematyką zachęcają do zabawy. Każda z nich skomponowana jest tak, aby dziecko mogło rozwijać swoje zainteresowania, jednocześnie pogłębiając tajniki zagadnień muzycznych. Piosenki zachęcają do poznawania walorów dziecięcego głosu i jego możliwości chociażby przez odkrycie, że głos może być gruby - cienki, głośny - cichy… . Są też takie, które mają na celu doskonalenie umiejętności rytmicznych. Dziecko poprzez ruch, korzystając z podpowiedzi muzyki, odkrywa, że dźwięki mogą skakać lub płynąć, mogą być radosne lub refleksyjne, wolne lub szybkie. Często zachęcają, wręcz prowokują do powtarzania rytmu, realizowania ruchem pauz i odkrywania emocji towarzyszących dziecięcym przeżyciom.

Druga część muzycznego zbioru wzbogacona została o nowe rytmy, m.in. reggae i rock and roll, które dają dzieciom możliwość improwizowania, a także doświadczania tego, czym jest śpiew w grupie i solo. W tej części, w postaci bonusu, zawarte zostały również akompaniamenty do tańców i zabaw tanecznych.

Trzecia część zawiera m.in. pięć piosenek w trzech wersjach:
- wersja wokalno-instrumentalna - pokaz;
- wersja instrumentalna - podkład muzyczny;
- wersja instrumentalna - podkład muzyczny bez instrumentów perkusyjnych.

Zaproponowany układ daje dzieciom możliwość zabawy w zespół wokalno-instrumentalny, w którym grają na instrumentach perkusyjnych nie dublując ich z instrumentami zaprezentowanymi w ścieżce muzycznej utworu (która świadomie tych instrumentów została pozbawiona). Przedsięwzięcie to jest doskonałym uzupełnieniem oferty projektu P21. Jego głównym celem jest wzbogacenie możliwości pracy z dzieckiem sześcioletnim zarówno w przedszkolu, jak i w szkole (w pierwszej klasie) w zakresie rozwijania umiejętności muzycznych oraz aktywności artystycznej.

Nowatorskim rozwiązaniem tej publikacji jest zamieszczenie linków i fotokodów, którew szybki i bezpośredni sposób przenoszą nauczyciela do strony internetowej, na której znajdują się m.in. krótkie filmy wideo ukazujące przykłady zabaw muzyczno-ruchowych. Filmy stanowią nowy rodzaj zwizualizowanego opracowania metodycznego, zgodnego z potrzebami nauczyciela w XXI wieku. Zaprezentowana koncepcja konkretnych rozwiązań metodycznych stanowi jedno z podstawowych zadań projektu P21.

W komplecie taniej!!! Cena za wszystkie 3 części tylko 75 zł. Zamów komplet.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ