eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Inauguracja Projektu P21 - Twórcze Przedszkole XXI wieku
21.01.2012  17:59

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się Projekt P21 - Twórcze Przedszkole XXI wieku.

Pomysł na projekt edukacyjny „Przedszkole 21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku” powstał podczas realizowanego w latach 2008-2010 ogólnopolskiego programu „Twórczy Nauczyciel – Twórcza Edukacja”, który jest obecnie kontynuowany przez Stowarzyszenie Klub Twórczego Nauczyciela.

Adresaci projektu:

Projekt „Przedszkole 21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku” jest przedsięwzięciem, które oddziałuje na szeroki krąg osób i instytucji związanych z wczesną edukacją: dyrektorów i kadry zarządzającej wszystkimi formami wychowania przedszkolnego, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, doradców metodycznych i konsultantów z zakresu wychowania przedszkolnego i edukacji małego dziecka, rodziców, babci i dziadków, przedszkoli, punktów przedszkolnych, innych formy wychowania przedszkolnego, organów prowadzących różne formy wychowania przedszkolnego, stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz wychowania przedszkolnego, firm i podmiotów gospodarczych oferujących produkty i usługi dla przedszkoli.

Cele projektu „Przedszkole 21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku”:

1. Integracja środowiska pedagogicznego i pracowników systemu doskonalenia zawodowego w zakresie promocji wartości wychowania przedszkolnego w różnych jego formach.
2. Propagowanie twórczych działań edukacyjnych i nowatorskich rozwiązań programowych, metodycznych i/lub organizacyjnych w przedszkolach oraz inicjatyw i akcji (w tym szczególnie oddolnych) na rzecz podnoszenia jakości i atrakcyjności wychowania przedszkolnego (dobre praktyki).
3. Uświadamianie rodzicom roli wychowania przedszkolnego w stymulacji harmonijnego rozwoju małego dziecka i potrzeby upowszechnienia edukacji przedszkolnej w Polsce.
4. Ukazywanie nauczycielom wychowania przedszkolnego możliwości stosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w ich pracy.
5. Upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych dotyczących pracy zawodowej nauczyciela.
6. Podniesienie prestiżu zawodowego nauczycieli wychowania przedszkolnego.
7. Tworzenie partnerstwa różnych sektorów i podmiotów na rzecz edukacji małego dziecka i upowszechniania wychowania przedszkolnego.
8. Wsparcie metodyczno-dydaktyczne przedszkoli, punktów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego działających na terenach wiejskich i małych miast.
9. Opracowanie i konsultacje środowiskowe materiałów edukacyjnych dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
10. Upowszechnianie zasad zdrowego żywienia i higienicznego stylu życia.
11. Ustanowienie marki „P21” dla wysokiej jakości produktów i usług dedykowanych przedszkolom.
12. Ustanowienie wyróżnienia „Przedszkole XXI wieku” dla placówek przedszkolnych spełniających opracowane w ramach projektu standardy jakości pracy.

 

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ