eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualno¶ci

EUROPEJSKA LEKCJA ¦PIEWANIA 41 ¾ - EUROPEJSKI WEEKEND W KRAKOWIE
01.07.2011  19:32

W pierwszy lipcowy weekend Kraków ¶więtować będzie rozpoczęcie Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W ramach Europejskiego weekendu w Krakowie odbędzie się Europejska Lekcja ¦piewania przygotowana przez Bibliotekę Polskiej Piosenki w Krakowie.

„Szukamy pochodz±cych z wiarygodnych Ľródeł utworów – pisze pomysłodawca Europejskiej Lekcji Waldemar Domański (Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki w Krakowie) - , które mogłyby być hiszpańskim lub estońskim odpowiednikiem naszych rodzimych piosenek takich jak Szła dzieweczka do laseczka lub bardziej poważnych Góralu, czy ci nie żal. Dla przykładu Grecję może reprezentować piosenka Dzieci Pireusu, Czechy – Miała baba koguta lub ©koda lásky znanej w Polsce jako Banda (ref. Bando, bando). Pora ustalić, co się ¶piewa w Portugalii, Słowacji lub Rumunii. Przesłane na nasz adres informacje powinny zawierać: tytuł, nuty lub nagranie, tekst w języku kraju, z którego pochodzi piosenka, nazwiska autorów oraz dodatkowe dane typu: sk±d pochodz±, przy jakich okazjach s± wykonywane. Liczę, że przy Państwa pomocy uda się wyłonić listę najbardziej popularnych utworów ¶piewanych w krajach Unii Europejskiej. Teksty tych piosenek zostan± przetłumaczone na język polski i zamieszczone w bezpłatnym ¶piewniku, który trafi do waszych r±k tuż przed rozpoczęciem koncertu.”

Centrum Szkoleniowe eduskrypt.pl wł±czyło się w Europejsk± Lekcję ¦piewania przedstawiaj±c swoje propozycje do Listy Piosenek.

Czytaj więcej: Europejska Lekcja ¦piewania 41 ¾

Pobierz: ¦piewnik

Zobacz Program: Europejski weekend w Krakowie.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityk± prywatno¶ci platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ