eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Projekt edukacyjny „Międzyszkolny maraton energii odnawialnej”
05.01.2011  13:38

Projekt „Międzyszkolny maraton energii odnawialnej” ma na celu edukację ekologiczną dzieci i społeczności lokalnej o odnawialnych źródłach energii oraz poznanie praktycznych sposobów oszczędności energii i ograniczających emisję CO2 do atmosfery.

Działania podejmowane są w ramach ogólnopolskiego programu Szkoły dla Ekorozwoju Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa.

Projekt obejmuje wszystkie Szkoły Podstawowe Gminy Zawoja.

Realizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Zawoi Przysłop.

Uczniowie będą uczestniczyć z zajęciach edukacyjnych z praktycznych sposobów oszczędzania energii i ograniczania emisji CO2 do atmosfery oraz o energii odnawialnej z wykorzystaniem specjalistycznych zestawów dydaktycznych, gier komputerowych i filmów.

Zostanie przeprowadzony konkurs na pracę plastyczną o odnawialnych źródłach energii. Nagrodzone prace plastyczne będą prezentowane w każdej szkole i u wszystkich partnerów uczestniczących w projekcie.

Na budynku Szkoły Podstawowej w Zawoi Przysłop zostanie rozbudowana o kolejne fotoogniwo mała elektrownia słoneczna. Wytworzona energia elektryczna zostanie wykorzystana do oświetlenia technologią LED korytarza szkoły.

Na bieżąco będzie prowadzony monitoring oddziaływania szkoły na środowisko przy pomocy narzędzia internetowego „Kalkulatora CO2”.

Informacje o realizowanym projekcie i osiągniętych rezultatach będą zamieszczane w lokalnych czasopismach i na portalach internetowych.

Partnerzy projektu: Gmina Zawoja, Powiat Suski, Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju „Przysłop”, Babiogórski Park Narodowy, Nadleśnictwo Sucha.

 Patronat medialny: www.eduskrypt.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ