eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

LETNIA SZKOŁA PRZYRODNICZA
29.04.2010  14:27

CENTRUM SZKOLENIOWE EDUSKRYPT.PL oraz KLUB TWÓRCZEGO NAUCZYCIELA zaprasza nauczycieli przyrody biologii, geografii, przedmiotów turystycznych, wychowania przedszkolnego, kształcenia zintegrowaneg, pracowników ośrodków edukacji ekologicznej oraz parków narodowych.

TERMIN: 10.07.2010 - 14.07.2010

Organizator: Centrum Szkoleniowe eduskrypt.pl, Babiogórski Park Narodowy, Platforma Edukacyjna www.eduskrypt.pl, Stowarzyszenie „Klub Twórczego Nauczyciela"

Współpraca: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze", Wydawnictwo „Zamkor", Oficyna Wydawnicza „Adam" , Nowa Szkoła.

PROGRAM I LETNIEJ SZKOŁY PRZYRODNICZEJ

10.07.2010r. (Sobota)
13:30 - 14:30 - Obiad.
14:30 - 15:30 - Rejestracja i zakwaterowanie Uczestników w Ośrodku Szkoleniowo - Rekreacyjnym „GROŃ".
15:30 - 16:00 - Uroczyste otwarcie I Letniej Szkoły Przyrodniczej. - A. Peć, J. Omylak
16:00 - 17:30 - Zrównoważony rozwój - wybór czy konieczność? - dr W. Lenart
17:30 - 17:45 - Przerwa kawowa.
17:45 - 19:15 - Zdrowa woda - sanitarno-higieniczna jakoś wody do spożycia. - dr J. Gołuszka
20:00 - Kolacja z prezentacją organizatora, partnerów oraz uczestników.

11.07.2010r. (Niedziela)
08:30 - 09:00 - Śniadanie.
9:00 - 19:00 - Zajęcia terenowe w Babiogórskim Parku Narodowym - warsztaty w terenie. - K. Fujak, dr T. Pasierbek, T. Urbaniec, M. Mażul (szczegółowy program poniżej)
20:00 - Ognisko integracyjne.

Zajęcia terenowe w Babiogórskim Parku Narodowym - szczegółowy program na dzień 11 lipca 2010:
1) Przełęcz Lipnicka (Polana Krowiarki) - ogólne wprowadzenie do przyrody Babiej Góry.
2) Mokry Stawek - sieć wodna Babiej Góry, zróżnicowanie rzeźby terenu, zagadnienia związane z
aktywnością lodowca oraz osuwiskami.
3) Górny Płaj - różne sposoby ochrony w Babiogórskim Parku Narodowym, różnice pomiędzy lasami
naturalnymi a objętymi ochroną czynną, bór mieszany bukowo - jodłowo - świerkowy.
4) Zamrozisko - ewenement przyrodniczy, najniżej położone naturalne stanowisko kosodrzewiny w
Beskidach, fauna alpejska w piętrach reglowych, lawiny, specyfika mikroklimatu.
5) Sokolica - rzeźba terenu, piętrowy układ roślinności , bór górnoreglowy.
6) Szlak czerwony w kierunku Diablaka - piętra subalpejskie i alpejskie - przystosowanie roślin do
zmieniających się warunków środowiskowych.
7) Gówniak - omówienie terasów krioplanacyjnych.
8) Diablak - odpoczynek i podziwianie widoków, elementy dziedzictwa kulturowego.
9) Głodna Woda - zaleganie śniegu na stoku południowym - wyleżyska śnieżne, europejski dział wodny.
10) Przełęcz Brona.
11) Markowe Szczawiny - odpoczynek, wpływ gospodarki pasterskiej na roślinność. Historia ochrony
przyrody Babiej Góry oraz rozwój turystyki.
12) Osuwisko - rzeźba terenu, ruchy osuwiskowe, sukcesja pierwotna i wtórna.
13) Fickowe Rozstaje.
14) Hala Czarnego - zbiorowiska łąkowe - ich zróżnicowanie i problematyka ich ochrony, gospodarka pasterska.
15) Przełęcz Jałowiecka - lasy naturalne, buczyna karpacka.
16) Zawoja Czatoża. (powrót ok. 19.00)

12.07.2010r. (Poniedziałek)
08:30 - 09:00 - Śniadanie.
09:00 - 10:30 - Dziedzictwo kulturowe - dziedzictwo przyrodnicze. Interpretacja dziedzictwa. - Ł. Elżbieciak, A. Peć
10:30 - 10:45 - Przerwa kawowa.
12.30 - 13.30 - Zwiedzanie Wystawy Stałej oraz Ogrodu Roślin Babiogórskich i Ogrodu Zmysłów - zajęcia warsztatowe w Babiogórskim Parku Narodowym. - K. Fujak, dr T. Pasierbek, T. Urbaniec, M. Mażul
13.30 - 17.30 - „Alicja w Krainie Czarów" zajęcia terenowe (w lesie w Babiogórskim Parku Narodowym). - K. Fujak, dr T. Pasierbek, T. Urbaniec, M. Mażul
19:00 - 19:30 - Kolacja.
20:00 - Biesiada.

13.07.2010r. (Wtorek)
08:30 - 09:00 - Śniadanie.
9:00 - 12:00 - Pierwsza pomoc przedmedyczna. - (P. Pieczara + Zespół Ratowników)
12:00 - 12:15 - Przerwa kawowa.
12:15 - 13:00 - Organizacja wycieczek szkolnych. - Ł. Elżbieciak, T. Majchrzak, E. Rzepecka-Roszak
13:00 -14:30 - TIK i Internet w edukacji przyrodniczej. (Z uwzględnieniem GOOGLE EARTH) - P. Bachula
14:30 - 15:00 - Obiad.
15:00 - 16:30 - Wykorzystanie multimediów w edukacji przyrodniczej na przykładzie działalności BgPN. - dr T. Pasierbek, T. Urbaniec
16:30 - 16:45 - Przerwa kawowa.
16:45 - 18:15 - Dziedzictwo przyrodnicze małej ojczyzny - jak realizować projekt edukacyjne. - E. Rzepecka-Roszak, T. Majchrzak
19:00 - 19:30 - Kolacja
20:00 - Babia Góra w obiektywie - (prezentacja fotografii przyrodniczej M. Wiecha)

14.07.2010r. (Środa)
08:30 - 09:00 - Śniadanie.
09:00 - 10:30 - Symboliczne i magiczne znaczenie roślin w polskiej kulturze ludowej. - A. Peć
10:30 - 11:00 - Zakończenie.
11:00 - 12:00 - Wykwaterowanie.

Cena podstawowa: 750zł za uczestnika (zawiera: udział w warsztatach i wykładach, imprezie integracyjnej, materiały szkoleniowe, 4 noclegi, przerwy kawowe, pełne wyżywienie oraz bilety wstępu i opiekę przewodnika na wycieczce integracyjno - dydaktycznej, Cena nie zawiera kosztów dojazdu.).

Oferta specjalna:

Cena: 675,00 zł dla uczestników i laureatów Programu „Twórczy Nauczyciel - Twórcza Edukacja", członków Klubu Twórczego Nauczyciela, uczestników poprzednich edycji Letnich Szkół, edukatorów Centrum Szkoleniowego eduskrypt.pl oraz doradców i konsultantów Ośrodków Metodycznych (zawiera: udział w warsztatach i wykładach, imprezie integracyjnej, materiały szkoleniowe, 4 noclegi, przerwy kawowe, pełne wyżywienie oraz bilety wstępu i opiekę przewodnika na wycieczce integracyjno - dydaktycznej, Cena nie zawiera kosztów dojazdu.).

Cena: 450, 00 zł dla osób dojeżdżających na zajęcia (cena nie zawiera noclegów i śniadań).

Letnia Szkoła zostanie zorganizowana po sformowaniu się grupy do dnia 20.05.2010 r. (minimalna liczba osób: 25)

Zgłoszenie można przesyłać do dnia 15 maja br.: faksem: (33) 874-79-25 begin_of_the_skype_highlighting              (33) 874-79-25      end_of_the_skype_highlighting, pocztą elektroniczną lub drogą pocztową na adres:
Centrum Szkoleniowe eduskrypt.pl
Stryszawa 735 B,
34-205 Stryszawa.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania modyfikacji Programu zajęć oraz wzbogacenia oferty Letniej Szkoły.

Pobierz formularz zgłoszenia

Letnie Szkoły organizowane są w ramach Ogólnopolskiego Programu „TWÓRCZY NAUCZYCIEL - TWÓRCZA EDUKACJA".

Zobacz Programy innych Letnich Szkół:

  • LETNIA SZKOŁA CHEMII, termin I: 21.06. - 25.06.2010 ZOBACZ PROGRAM
  • LETNIA SZKOŁA ARTYSTYCZNA: 28.06.2010 - 02.07.2010 ZOBACZ PROGRAM
  • LETNIA SZKOŁA TEATRALNA: 02.07.2010 - 06.07.2010 ZOBACZ PROGRAM
  • LETNIA SZKOŁA REGIONALISTÓW: 06.07.2010 - 10.07.2010 ZOBACZ PROGRAM
  • LETNIA SZKOŁA FIZYKI, termin I: 19.07. - 23.07.2010R ZOBACZ PROGRAM
  • LETNIA SZKOŁA FIZYKI, termin II: 26.07. - 30.07.2010r. ZOBACZ PROGRAM
  • LETNIA SZKOŁA EDUKACJI ELEMENTARNEJ: 02.08.2010 - 06.08.2010 ZOBACZ PROGRAM 
  • LETNIA SZKOŁA CHEMII, termin II: 16.08. - 20.08.2010 ZOBACZ PROGRAM
  • LETNIA SZKOŁA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO: 23.08.2010 - 27.08.2010 ZOBACZ PROGRAM




  • Koszyk jest pusty
    Zaloguj się:

    adres e-mail:

    hasło:
       
    « Zarejestruj się
    Wpisz pobrany
    kod dostępu:
     
    Polecamy:
















    Google
        
    UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
    ZAMKNIJ