eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Indywidualne staże w przedsiębiorstwach
30.04.2009  07:59

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu „Uczenie się przez całe życie” przedstawia nową akcję – Indywidualne staże w przedsiębiorstwach i zaprasza do zapoznania się z jej zasadami.

Akcja skierowana jest do młodych osób, które są w trakcie wstępnego kształcenia zawodowego-uczniowie ostatnich klas szkół zawodowych oraz młodzi czeladnicy. Celem akcji jest m.in. wspieranie mobilności na rynku pracy, wspieranie tworzenia zróżnicowanych ścieżek kształcenia zawodowego oraz uwrażliwienie pracodawców na zyski płynące dla firm z podnoszenia kwalifikacji pracowników. Zasadniczą kwestią jest umożliwienie wnioskodawcom indywidualnym odbycia stażu w przedsiębiorstwie zagranicznym maksymalnie dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb rozwoju i kształcenia zawodowego oraz odpowiednio dobranego czasu trwania.

Do realizacji fazy testowej akcji Indywidualne staże w przedsiębiorstwach zostały wybrane konkretne branże i zawody: stolarz, parkieciarz, instalator urządzeń sanitarnych, instalator elektryczny, mechanik pojazdowy, cukiernik, piekarz, kucharz, rzeźnik-wędliniarz, fryzjer, złotnik- jubiler oraz przedstawiciele rzemiosł artystycznych m.in. fryzjer. Przedstawiciele tych profesji mogą ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu na staż zagraniczny w krajach Unii Europejskiej.

Szczegóły ubiegania się o dofinansowanie znajdują się na stronie http://leonardo.org.pl/index.php/ida/89/ .

Będziemy wdzięczni za rozdysponowanie informacji do tych instytucji, które w zawiązku z profilem działalności mogą być zainteresowane albo osobiste skorzystanie z nowych możliwości rozwoju zawodowego jakie daje indywidualny staż w przedsiębiorstwie.

Wszelkie pytania związane z akcją Indywidualne staże w przedsiębiorstwach proszę kierować do Agnieszki Włodarczyk (kontakt: e-mail: awlodarczyk@frse.org.pl bądź Leonardo-stazeindywidualne@frse.org.pl , tel. 22/46 31 300).

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ