eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Cyber Park neostrady tp rusza w Polskę!
03.10.2008  17:07

1 października 2008 r. pod nazwą neostrada tp Cyber Park ruszy w Polskę mobilne miasteczko internetowe, projekt Telekomunikacji Polskiej SA łączący edukację w zakresie wiedzy o Internecie i interaktywną rozrywkę.

Neostrada tp Cyber Park między 1 a 26 października 2008 r. odwiedzi 23 miasta południowo-zachodniej Polski: Gniezno, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Sieradz, Wieluń, Kluczbork, Oleśnica, Oława, Brzeg, Dzierżoniów, Świdnica, Jelenia Góra, Zgorzelec, Bolesławiec, Lubin, Żary, Głogów, Nowa Sól, Leszno, Śrem, Konin, Szamotuły.
W każdym z miast aktywności odbywać się będą między godzinami 10 a 18.

Akcja Telekomunikacji Polskiej SA adresowana jest głównie do uczniów gimnazjów i wyższych klas szkół podstawowych. Jej cele to:
- upowszechnianie wiedzy o Internecie,
- uświadamianie zagrożeń związanych z obecnością (zwłaszcza dzieci) w wirtualnym świecie,
- dostarczenie umiejętności i narzędzi potrzebnych do swobodnego poruszania się w sieci i czerpania jak największych korzyści z zawartości serwisów internetowych.

Bogata zawartość merytoryczna zajęć wzbudziła pozytywny odzew urzędów odwiedzanych miast, które z dużym entuzjazmem podeszły do Cyber Parku neostrady tp i zagwarantowały odpowiednie miejsce do jego działań.

Cyber Park neostrady tp jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce o takim rozmachu, upowszechniającym w tak nowoczesny sposób wiedzę o Internecie. Ośrodkiem aktywności będzie automatycznie rozkładana naczepa TIRa o powierzchni 60 m2 (po rozłożeniu). Przy naczepie staną dwa namioty o powierzchni 150 m2 każdy. Z uwagi na jesienne warunki pogodowe we wszystkich pomieszczeniach zapewniono ogrzewanie. W Cyber Parku znajdą się 32 stanowiska komputerowe z szerokopasmowym dostępem do Internetu zapewnionym przez neostradę tp.

Aktywności Cyber Parku neostrady tp podzielono na trzy strefy: edukacji, rozrywki i technologii.

Strefa Edukacji
Główna część aktywności skierowanych do dzieci i młoodzieży będzie miała formę wykładów prowadzonych przez specjalistów internetowej platformy edukacyjnej www.eduskrypt.pl oraz interaktywnych warsztatów, prowadzonych przez ekspertów magazynu komputerowego CHIP.
Wykłady platformy edukacyjnej www.eduskrypt.pl (wspierane prezentacjami multimedialnymi i online) zawierają 3 moduły:
1. Internet źródłem informacji.
2. Zagrożenia w sieci.
3. Internet w procesie uczenia się.
Zajęcia magazynu CHIP podzielono na 5 tematów:
1. Legal-Nielegal, czyli co i jak ściągać z Internetu by nie popaść w konflikt z prawem.
2. Zostań gwiazdą Internetu, czyli jak zakładać atrakcyjne blogi i galerie oraz jak wprowadzać nagrania własne do Internetu.
3. Uważaj w co klikasz, czyli zagrożenia z Internetu i jak sobie z nimi radzić.
4. Skarby Internetu, czyli gdzie szukać wiedzy i informacji i jak robić to efektywnie
5. Wirtualna przyszłość, czyli spojrzenie na trendy: czy Internet zastąpi szkoły, dyskoteki, kina, tv i sklepy.

Strefa Rozrywki:
Tu wszyscy odwiedzający będą mieli swobodny dostęp do Internetu. Tu odbywać się będą rozgrywki komputerowych gier sieciowych prowadzone przez Electronic Art, producenta i wydawcę gier komputerowych.
Zajęcia w Strefie Rozrywki zorganizowano tak, by nie kolidowały z edukacją, najważniejszym elementem akcji. W czasie godzin szkolnych odbywać się będą warsztaty, wykłady i prezentacje. Gry i rozrywkę pozostawiono na czas popołudnia, by także rodzice mogli w nich uczestniczyć.

Strefa Technologii:
W tej części Cyber Parku neostrady tp będą prezentowane nowinki technologiczne Ogrodów Innowacji – świata przyszłości komunikacji, miejsca, w którym można osobiście poznać trendy w rozwoju multimediów.
Tu także znajdzie się stoisko neostrady tp, w którym będzie można poznać jej działanie i usługi z nią związane. W stoisku wszyscy chętni, ze szczególnym uwzględnieniem szkół, będą mogli także zakupić pakiet neostrady tp na preferencyjnych warunkach.

Partnerzy akcji:
CHIP – magazyn komputerowy upowszechniający wiedzę o komputerach i Internecie.
Electronic Arts – producent i wydawca rozrywki interaktywnej.

Organizatorem akcji Cyber Park neostrady tp jest agencja promocji i mediów niestandardowych CAM Media S.A.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ