eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Koncert kameralny „Ukryty portret Witolda Lutosławskiego”
28.06.2008  16:48

Koncert kameralny „Ukryty portret Witolda Lutosławskiego”

29 czerwca 2008, godz. 13.00
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

Koncert dofinansowany przez Urząd Miejski w Łomży oraz Starostwo Powiatu Łomżyńskiego

Mariusz Klimek - www.mpklimek.pl

ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studiował pod kierunkiem prof. Piotra Kusiewicza - wybitnego polskiego artysty. Uzyskał dyplom w zakresie śpiewu solowego i piosenkarstwa. Jako flecista, piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, śpiewak, występuje na estradach krajowych i zagranicznych. Jest laureatem ogólnopolskich festiwali muzyki rozrywkowej (m.in. otrzymał I nagrodę na Festiwalu Piosenki Jazzowej w Elblągu 1992, Festiwalu Piosenki Czerwonochrzyckiej w Krajence 1994, 1997, 2000, Festiwalu "Arsenał Artystyczny '94r. " w Gdyni) Ponadto, otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz nagrodę Dyrektora Departamentu Społeczno-Wychowawczego Ministerstwa Obrony Narodowej . Śpiewał na terenie Niemiec, Belgii, Szwecji, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii.
W marcu 2004 r. wystąpił w Filharmonii Krakowskiej wraz z Małgorzatą Walewską i Piotrem Kusiewiczem. Śpiewał również w Filharmonii Pomorskiej Lubelskiej. Wystąpił również z koncertami dla Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Aleksandra Kwaśniewskiego, a w roku 2004 uhonorowany został Rubinowym Laurem przyznanym przez Radio Gdańsk podczas koncertu jubileuszowego Renaty Gleinert (pierwszy pedagog śpiewu Mariusza Klimka), za zasługi w rozsławianiu gdańskiej piosenki. Wziął także udział w telewizyjnym programie Krzysztofa Jasińskiego zrealizowanym w krakowskim Teatrze STU, śpiewając w benefisie wielkiej gwiazdy polskiej operetki, Wandy Polańskiej. W kwietniu tego samego roku został zaproszony do koncertu jubileuszowego zespołu Lublin Baroque, który miał miejsce podczas festiwalu Tempus Paschale w Trybunale Koronnym w Lublinie.
Wrzechstronność repertuarowa młodego artysty jest imponująca - z dużym powodzeniem śpiewa zarówno musicale, piosenkę, dzieła wokalne J.S. Bacha (wykonywane na Festiwalu Bachowskim w Gliwicach oraz w Katedrze w Łodzi), Missa criolla i Navidad nuestra Ariela Ramireza, jak też cykle pieśni i arie.
Ponadto w dorobku artystycznym posiada cztery płyty kompaktowe, na których wykonuje piosenki swojego autorstwa oraz Karola Szymanowskiego - wybitnego polskiego wibrafonisty, jazzmana i kompozytora oraz Kazimierza Kochańskiego - poety grójeckiego. Jego dwie ostatnie płyty (rok 2004 i 2005) zostały wydane przez Firmę Fonograficzną Polskie Nagrania - zawierają piosenki z pogranicza pop-jazz. Jedną z nich płytę "Ponad Czasem" nagrał wspólnie z Piotrem Kusiewiczem wybitnym artystą, który należy do grona najwybitniejszych postaci muzycznych w polskiej wokalistyce.
Ostatnim ważnym wydarzeniem w dokonaniach artystycznych Mariusza Klimka był recital piosenek Witolda Lutosławskiego, które do tej pory znane były pod kompozytorskim pseudonimem Derwid. Zarejestrowany na żywo recital z udziałem publiczności odbył się w Studiu Radia PiK w Bydgoszczy, w czerwcu 2005 r. i wydany na płycie CD pod tytułem "Lutosławski's Concealed Portrait" w tym samym roku przez Firmę Wydawniczą Acte Prealable i ma status płyty międzynarodowej. Dostępna jest w Europie i na świecie. Wielokrotnie została płytą miesiąca w największych polskich i zagranicznych czasopismach muzycznych m.in. w Luksemburgu, Londynie i w Japonii, a w nagraniu jej wzięli udział najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi.
Mariusz Klimek współpracuje z wieloma wybitnymi kompozytorami fonografii muzycznej m.in. Piotrem Rubikiem, Krzysztofem Herdzinem, Karolem Szymanowskim i Arturem Grudzińskim. Ma na swoim koncie wiele wywiadów prasowych, radiowych i telewizyjnych, umieszczony jest w Leksykonie Muzyków Bydgoskich z 2000 r., a także w Antologii "Akantu" z roku 2003, jako poeta bydgoski.
W listopadzie 2005 i 2006 r. wystąpił z koncertami na Guadelupie, jako flecista i śpiewak.
29 października 2006 r. obchodził swój jubileusz 15 lecia pracy Artystycznej, który został uhoronowany koncertem w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy pod Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Konstantego Dombrowicza.
W roku akademickim 2005/2006 rozpoczął działalność pedagogiczną na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na specjalności "Jazz i Muzyka Rozrywkowa", a w roku 2007 rozpoczął pracę pedagogiczną na Wydziale Aktorskim Szkoły Aktorskiej im. Adama Grzymały-Siedleckiego w Bydgoszczy, na specjalności "piosenka aktorska".
W październiku tego samego roku odbyła się premiara międzynarodowej płyty "The Drift Like That" wydanej przez Wydawnictwo Muzyczne i Firmę Fonograficzną Acte Prealable.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ