eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Informacja o wynikach III konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka
06.06.2008  20:05

W tym roku członkowie Klubu zgłosili do nagrody 11 kandydatów, z czego do finałowego etapu zakwalifikowały się 3 osoby:

- dr Iwona Jelonek, geolog z Uniwersytetu Śląskiego;
- dr Wojciech Kulesza, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie;
- dr Elżbieta Masiak, psycholog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Po wystąpieniach kandydatów, którzy przedstawili zarówno swoje osiągnięcia naukowe jak i pozostałe zainteresowania i działalność, członkowie Klubu zdecydowali, by tegoroczną Nagrodę im. Artura Rojszczaka przyznać dr Elżbiecie Masiak.

Pani dr Masiak jest doktorem psychologii, ale posiada również wykształcenie muzyczne (jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Podwójne wykształcenie skierowało ją ku psychologii muzyki i muzykoterapii. Założyła muzyczny zespół integracyjny, skupiający osoby po hospitalizacji psychiatrycznej, terapeutów oraz wolontariuszy. Założeniem tej działalności jest stawianie prawdziwych artystycznych wyzwań, a nie terapeutyczna "zabawa w sztukę," która - wbrew intencjom - może prowadzić do pogłębienia stygmatyzacji osób niepełnosprawnych. Dlatego też zespół stawia sobie wysokie poprzeczki artystyczne - gra koncerty na prawdziwych scenach dla prawdziwej publiczności.

Nagroda im. Artura Rojszczaka będzie przyznawana przez Klub Stypendystów Zagranicznych FNP corocznie. Kandydatów do nagrody zgłaszają formalnie członkowie Klubu, na podstawie informacji własnych oraz informacji przekazanych im przez środowisko naukowe. Regulamin nagrody jest dostępny na stronie internetowej Klubu (www.ksz-fnp.org)
Na tej samej stronie dostępne są też informacje o członkach Klubu, z którymi można kontaktować się w sprawie proponowanych kandydatów.

Paweł Koteja
Opiekun Nagrody

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ