eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

MITYNG MŁODYCH GEOGRAFÓW
28.04.2008  20:12

W dniu 26 kwietnia 2008 r. w Gimnazjum w Witkowie odbył się Mityng Młodych Geografów pod hasłem: WIEM I POTRAFIĘ!!!, który był podsumowaniem realizowanego projektu.

Podczas tego spotkania, drużyny z uczestniczących szkół zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami geograficznymi, przygotowanymi przez organizatora. Organizator przygotował 80 zadań, które cztery drużyny rozwiązywały w ciągu 4 godzin. Oczywiście, zadania te były podzielone na części, np.: „Wyruszamy na szlak”, „I Ty możesz zostać Pitagorasem”, „Dynamiczna planeta”, „Lecimy w Kosmos”, „Człowiek zmienia Błękitną Planetę” czy „Geograficzna Księga rekordów”. Zadania były zróżnicowane, większość z nich wymagała umiejętności pracy z mapami tematycznymi i różnorodnymi źródłami wiedzy geograficznej. Część zadań wykraczała znacznie poza podstawę programową z geografii przewidzianą dla gimnazjum. Drużyny reprezentowały bardzo wysoki poziom, a różnice punktowe były niewielkie. Opiekunowie z wszystkich szkół zgodnie stwierdzili, że ci uczniowie zdaliby maturę z geografii na poziomie podstawowym.

Po upływie wyznaczonego czasu, przyszła pora na podsumowanie. Wyniki końcowej klasyfikacji przedstawiają się następująco:

I miejsce: Gimnazjum im. Adama Borysa z Witkowa,

II miejsce: Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika ze Słupcy,

III miejsce: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków ze Skoków,

IV miejsce: Gimnazjum nr 1 z Wrześni.

Dzięki zabiegom organizatora, drużyny otrzymały bardzo wartościowe nagrody. Były to nagrody dla szkół (cyfrowy aparat fotograficzny, odtwarzacz dvd, radiomagnetofon, komplet toreb podróżnych) oraz dla poszczególnych uczestników. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Oprócz tego, podziękowania i książki otrzymali opiekunowie drużyn.

Organizator Mityngu Młodych Geografów pragnie podziękować sponsorom, dzięki którym były tak cenne nagrody rzeczowe. Szczególne podziękowania należą się: Platformie Edukacyjnej „eduskrypt.pl” z Krakowa (Stryszawy), p. Mirosławowi Andrzejczakowi – właścicielowi Biura Usług Turystyczno-Rekreacyjnych z Gniezna, p. Katarzynie Wojtyra – właścicielce marketu EURO-SAM z Witkowa, p. Andrzejowi Dranikowskiemu – właścicielowi sklepu spożywczego z Witkowa, firmie TIM. Tomasz Szeszycki i Marek Szeszycki. Spółka Jawna z Witkowa oraz dyrektorowi Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie, p. Marianowi Łukowskiemu.

Podziękowania należą się również p. Elżbiecie Drozdowskiej, która przyczyniła się do sprawnego przebiegu sobotniego spotkania.

Organizatorem spotkania młodych geografów był Tomasz Majchrzak, nauczyciel geografii w Witkowskim gimnazjum.

Patronat honorowy nad Mityngiem Młodego Geografa objął Klub Twórczego Nauczyciela, a patronat medialny platforma eduskrypt.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ