eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

„PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH”
17.04.2008  19:18

W bieżącym roku szkolnym, jednym z priorytetów MEN jest praca z uczniem zdolnym. W związku z powyższym, nauczyciel geografii z Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie – Tomasz Majchrzak, opracował i wdrożył do realizacji Geograficzny Projekt Edukacyjny „Podróż za jeden uśmiech”.

Projekt ten skierowany został przede wszystkim dla uczniów z klas III, którzy zainteresowani byli poszerzaniem wiedzy i umiejętności geograficznych. Autor, do realizacji zadań z projektu zaprosił również inne szkoły. Na zaproszenie odpowiedziały gimnazja ze Słupcy, Skoków i Wrześni.

Od października do marca, podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie rozwiązywali ze swoimi nauczycielami różnorodne zadania, które niejednokrotnie wykraczały poza podstawę programową przewidzianą dla gimnazjum. W miesiącu kwietniu, odbyły się eliminacje szkolne. Celem tych eliminacji było wyłonienie 3-osobowej drużyny, która będzie reprezentowała daną szkołę podczas podsumowania projektu.

W dniu 26 kwietnia 2008 r. w Gimnazjum w Witkowie odbędzie się Mityng Młodych Geografów pod hasłem: WIEM I POTRAFIĘ!!!, który jest podsumowaniem realizowanego projektu.

Podczas tego spotkania, drużyny z uczestniczących szkół zmierzą się z różnorodnymi zadaniami geograficznymi, przygotowanymi przez organizatora. Szczegóły tego spotkania pojawią się w terminie późniejszym. Warto dodać, że dzięki pozyskaniu sponsorów, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody (nagrody dla szkół).

Patronat honorowy nad Mityngiem Młodego Geografa objął Klub Twórczego Nauczyciela, a patronat medialny platforma eduskrypt.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ