eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Konferencja naukowa: Praca z dzieckiem z zaburzeniami autystycznymi. Metoda Elżbiety Wianeckiej.
16.04.2008  20:16

Wydawnictwo Edukacyjne oraz Katedra Logopedii i Lingwistyki Edukacyjnej Akademii Pedagogicznej zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową Praca z dzieckiem z zaburzeniami autystycznymi. Metoda Elżbiety Wianeckiej 30 V 2008, Akademia Pedagogiczna w Krakowie, sala 444, IV piętro.

Program konferencji łączy wykłady teoretyczne z zajęciami praktycznymi, przewiduje również warsztaty, podczas których pokazane zostaną zajęcia (utrwalone na taśmach filmowych) z dziećmi autystycznymi oraz dziećmi z zespołem Aspergera.

Podczas konferencji zostaną przedstawione teoretyczne podstawy autorskiej metody, którą od wielu lat pracuje z dziećmi autystycznymi Elżbieta Wianecka prowadząca Gabinet Terapeutyczno - Edukacyjny „Abecadło” w Krakowie. Jest autorką programu „Słucham i uczę się mówić” oraz pomocy dydaktycznych do terapii mowy dzieci autystycznych.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że prezentowana metoda należy do najskuteczniejszych w Polsce. Pozwala pomóc dzieciom dotkniętym najgłębszym autyzmem, często tym, którym odmówiono pomocy w innych ośrodkach w kraju. Skuteczność tej terapii jest głównym powodem, dla którego organizowana jest konferencja. Jej celem jest bowiem zapoznanie szerszego grona terapeutów, rodziców oraz środowiska naukowego z założeniami oraz efektami metody.

Referat inauguracyjny wygłosi prof. Jagoda Cieszyńska wykładowca Akademii Pedagogicznej w Krakowie, psycholog-logopeda, specjalista III stopnia w zakresie surdologopedii, kierownik Zespołu Diagnozy i Terapii w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie, autorka innowacyjnej serii logopedycznej Kocham czytać.

Ilość miejsc ograniczona!

Bliższe informacje oraz harmonogram http://www.we.pl/index.php?s=warsztaty

Zgłoszenia do 30 kwietnia br. przyjmuje Wydawnictwo Edukacyjne Dział Marketingu 012 626 07 87, e-mail marketing@we.pl

Patroni medialni:
www.krakow.pl
Portal informacyjno – rozrywkowy www.czas.dzieci.pl
"Dziennik Polski"
www.eduskrypt.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ