eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Takich „jaj” nie znosi dinozaur. Pisanki z soli w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
20.02.2008  18:15

Osobliwe, wykonane z soli „jaja” są świetnym materiałem na niezwykłe pisanki. Takich „jaj’ nie znoszą dinozaury ani inne stwory. Nad ich „znoszeniem” czuwa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Z tych oryginalnych „jaj” powstają przeróżne pisanki w konkursie „Najpiękniejsza pisanka z soli” organizowanym tylko w wielickim muzeum. W tym roku, po raz pierwszy, konkurs wychodzi poza granice Polski – swój udział zapowiedzieli goście ze Słowacji i Rumunii.

Muzeum zapewnia solne „jaja” a uczestnicy - materiał do ich ozdobienia.

Jak ozdobić to niezwykłe „jajo” będzie można zobaczyć 6 marca 2008 r. w Zamku Żupnym kiedy uczestnicy rozpoczną konkursowe zmagania. Zobaczymy wówczas jakie nowe trendy pojawią się w „pisankowym” zdobnictwie a co za tym idzie rodzaj zastosowanego materiału.

Wszystkich Państwa, którzy przyjadą do Wieliczki w okresie świątecznym zapraszamy do Zamku Żupnego i zobaczenia świeżutkich pisanek.

Patrząc na „jajo” wykonane z soli liczącej 13 a nawet 230 mln lat oczywista wydaje się odpowiedź na pytanie co jest starsze jajko czy kura.

Osoby o uzdolnieniach plastycznych chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić swój udział do 29 lutego – Dział Edukacji i Promocji, tel. 012 289 16 33, e-mail: edukacja@muzeum.wieliczka

Patronat medialny: www.eduskrypt.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ