eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

„Bielik- Król polskich ptaków” - wystawa
19.02.2008  13:30

PAOLO VOLPONI

włoski fotografik, socjolog, a przede wszystkim miłośnik polskiej przyrody.

Do Polski po raz pierwszy zawitał w 1993 r. przy okazji międzynarodowej konferencji poświęconej kormoranom. Przez dwa miesiące poznaje wyjątkową przyrodę polską, odwiedza m.in.: Słowiński Park Narodowy, Biebrzański P.N. jak i Białowieski P.N. oraz Mazurski Park Krajobrazowy. Powrót do ojczystego kraju obfituje licznymi publikacjami w różnych pismach. W 1994 r. zaczyna pracować nad ambitnym i pracochłonnym projektem dotyczącym bielika w Polsce. Realizacja tego projektu zajmuje kilka lat, w czasie to których Polska staje się jego drugim domem a fotografia przyrodnicza jego chlebem powszednim. Książka „Bielik- Król polskich ptaków” ukazuje się w 1998 r. spotykając się z wysokim uznaniem zarówno ze strony polskich jak i angielskich krytyków. Dzięki niej nawiązuje współpracę z National Georgaphic Polska, BBC Wildlife Magazine w Anglii, a we Włoszech z Airone.

Z biegiem lat odkrywa, że właściwie każdy temat fascynuje go i pociąga. Zaskakujące jest jak wiele różnych rodzai reportaży zaczyna realizować: od monografii zwierząt po podróże, od architektury po tematy dotyczące problemów społecznych. I to z sukcesem: jego reportaże fotograficzne zaczynają regularnie pojawiać się na łamach wielu pism, m.in.: Airone, Bell’Europa, Itinerari e Luoghi, PleinAir, Luoghi dell’Infinito, Qui Touring, National Geographic Polska, BBC Wildlife Magazine, Focus Polska, Metro Italy, IoDonna.

W 2003 r. rozpoczyna współpracę z BirdLife International wraz z którą bierze udział w wyprawie naukowej na Madagaskar, a 2004 przygotowuje dla nich reportaż o projekcie na portugalskiej wyspie Madeira.

Od 2007 r. zaczyna działać na nowym polu sztuki – tym razem filmowym, realizując film pt.: ”Dzika dusza koników polskich”.

Paolo jest artystą, który utożsamia się ze słowami zdobywcy nagrody Nobla, J.M. Coetzee, który pisze: „Rozwaga, dla części artystów jest potrzebą łączenia elementów estetycznych z elementami etycznymi”.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ