eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

„Szkolne środowisko bioróżnorodności”
19.11.2007  15:06

Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju „Przysłop” we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4 w Zawoi zostało laureatem konkursu dotacyjnego na realizację projektu „ Szkolne środowisko bioróżnorodności” w ramach programu ”Szkoły dla Ekorozwoju na Zielonych Szlakach Greenways” Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Projekt jest kontynuacją podejmowanych działań z zakresu zwiększenia bioróżnorodności otoczenia szkoły i zagospodarowania terenu na zielono gatunkami rodzimego pochodzenia tworząc szkolne środowisko bioróżnorodności.

Dążymy do tego aby otoczenie szkoły stało się ostoją przyrody, miejscem dydaktycznym i wypoczynku: miejscem spędzania czasu podczas przerw, zajęć edukacyjnych, barierą ochronną przed drogą asfaltową, miejscem wzbogacającym bioróżnorodność otoczenia szkoły.

Projekt planuje przeprowadzenie działań edukacyjnych z zakresu zachowania bioróżnorodności w 3 szkołach podstawowych Gminy Zawoja, będą to zajęcia edukacyjne i konkursy. Uczniowie biorący udział w projekcie wyjadą na wycieczkę edukacyjną do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Podejmowane działania dążą do tego aby zwiększyła się świadomości ekologiczna uczniów i społeczności lokalnej z zakresu zachowania bioróżnorodności środowiska przyrodniczego. Ukażą się artykuły prasowe, zdjęcia i informacja w Internecie o realizowanym projekcie.

Projekt będzie kontynuowany, środowisko bioróżnorodności szkoły będzie utrzymywane, pielęgnowane i modernizowane przez uczniów i nauczycieli.

Partnerzy projektu: Gmina Zawoja, Szkoła Podstawowa w Zawoi Wilczna, Szkoła Podstawowa w Skawicy, Babiogórski Park Narodowy, Zawojskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych, Nadleśnictwo Sucha Beskidzka, Sekretariat Grupy Partnerskiej „Łączy nas Babia Góra”, Wydział Środowiska Powiatu Suskiego.
Program Szkoły dla Ekorozwoju (SdE) skierowany jest do szkół i społeczności lokalnych w Polsce i również w Wielkiej Brytanii i Republice Czeskiej. Celem programu jest promowanie edukacji na rzecz ekorozwoju oraz działań pro-ekologicznych w społecznościach lokalnych. Stwarza on szansę na poprawienie jakości najbliższego otoczenia oraz wprowadzenie zmian korzystnych dla całej społeczności.

Program pomaga ludziom zmieniać ich otoczenie na lepsze poprzez zapewnienie środków finansowych oraz wsparcia merytorycznego. Dotacje przyznawane są na sfinansowanie projektów, które poprawiają jakość terenów użyteczności publicznej. Na przykład na odnowienie zaniedbanego placu zabaw, założenie ogródka lub włączenie się w realizację projektu ochrony dziedzictwa kulturowego.

Program Szkoły dla Ekorozwoju jest finansowany przez firmę Toyota i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a realizowany przez Groundwork w Wielkiej Brytanii, Fundację Partnerstwo dla Środowiska i jej partnerów w Polsce oraz Czeską Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Centrum Edukacji Ekologicznej SEVER w Republice Czeskiej.

Patronat medialny: "Gazeta Krakowska", "Kronika Beskidzka", "Pod Diablakiem", Ekologiczny Biuletyn Informacyjny dla Mediów Fundacji Partnerstwo dla Środowiskawww.eduskrypt.pl.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ