eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

Nauczyciel Roku 2007
12.10.2007  10:11

Wiesław Włodarski Nauczycielem Roku 2007!

10 października br., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, podczas której Minister Edukacji Narodowej, prof. Ryszard Legutko oraz redaktor naczelna „Głosu Nauczycielskiego” – Lidia Jastrzębska wręczyli tytuły najlepszym nauczycielom w kraju.

W zgodnej opinii Jury, któremu przewodniczył prof. Stefan M. Kwiatkowski - dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych - Nauczycielem Roku 2007 został Wiesław Włodarski – dyrektor Zespołu Szkół nr 73 w Warszawie.
Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Dariusz Kulma - nauczyciel matematyki z Gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim oraz Agnieszka Górecka nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 81 w Łodzi.

Tytułem Nadzieja Edukacji uhonorowano Aleksandrę Makowską, nauczycielkę języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie). Andrzej Bobkiewicz, nauczyciel języka polskiego w Kirowogradzie (Ukraina) otrzymał honorowy tytuł Ambasadora Polskiej Szkoły, a Ewa Zabielna, nauczycielka kształcenia zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej w Toporzysku (woj. małopolskie) otrzymała tytuł Siłaczki XXI wieku.

Organizatorami Konkursu Nauczyciel Roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz najstarszy w Polsce tygodnik społeczno-oświatowy „Głos Nauczycielski” (rok założenia: 1917!). Z roku na rok impreza nabiera coraz większego blasku i cieszy się coraz większą popularnością wśród nauczycieli. Jednak przebrnięcie przez nad wyraz gęste sito merytorycznych ekspertów złożone z zajmujących się pedagogiką teoretyków oraz praktyków nie jest zadaniem łatwym. Tym niemniej rodzima kadra pedagogów nie bez przyczyny jest uważana za najlepszą na świecie - z kilkuset wniosków do formalnej oceny przeszło prawie 100 nauczycieli. Słowo „aż” nie jest tu przypadkiem. Potwierdzenie umiejętności i zgłoszenie nauczyciela do grona nominowanych wymaga skrupulatnej, mozolnej pracy. Nierzadko taki wniosek ostatecznie składa się z kilkudziesięciu stron, na których widnieją dziesiątki podpisów i pieczątek, zaświadczających o kwalifikacjach i osiągnięciach nauczyciela.

Ciekawostką jest fakt, że w tegorocznej edycji oprócz Zwycięzcy i Wyróżnionych nagrodzona została nie tylko trzynastka finalistów, ale i wszystkie szkoły z których pochodzą laureaci. Łączna wartość samych nagród rzeczowych przekroczyła w tym roku kwotę kilkuset tysięcy złotych. Głównymi sponsorami Konkursu były firmy: Tesco, Edukacja Polska, ProgMan oraz Mentor. Partnerem Finansowym akcji był zaś bank PKO Bank Polski.

Warto dodać, że w ubiegłym roku po raz pierwszy organizatorzy wprowadzili też honorowy tytuł „Przyjaciel szkoły”. Otrzymała je Polska Policja oraz ojciec Jan Góra. W tym roku tytuł otrzymał Jurek Owsiak.

Po raz drugi szkoły, z których pochodzili nominowani otrzymały sygnowany przez „Głos Nauczycielski” oraz MEN znak jakości „Szkoła na medal”. Tabliczka ta, zawieszona przed wejściem do szkoły ma informować o wysokim poziomie merytorycznym szkoły i uczącej w niej kadry pedagogicznej.

Novum tej edycji konkursu są specjalne wyróżnienia „Inicjatywa edukacyjna roku”, które organizatorzy przyznali Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za program Ratujemy i Uczymy Ratować, Microsoft – za Partnerstwo dla przyszłości, a także wspólnej inicjatywie PKN Orlen i Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” – Konkurs Inicjatyw „Bezpieczne Drogi”.

Podczas zamkowej Gali wszyscy goście swiętowali też 90. urodziny Głosu Nauczycielskiego.

Nad wspólną inicjatywą redakcji „Głosu Nauczycielskiego” oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej patronat medialny objęły TVP 1, Polskie Radio Bis oraz miesięcznik Perspektywy.

Na tegoroczną edycję Konkursu „Nauczyciel Roku”, platforma www.eduskrypt.pl – tak jak w roku poprzednim – ufundowała bony edukacyjne będące abonamentem dla Laureatów Konkursu, jak i placówek, w których pracują.

źródło: "Głos Nauczycielski"
www.glos.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ