eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Aktualności

KONFERENCJA EDUKACYJNA DLA POLONISTÓW W SZCZYRKU
12.09.2007  16:16

Szanowni Państwo,
Współczesne szkolnictwo stoi przed wyzwaniem realizacji wysokich wymagań narzuconych przez społeczeństwo informacyjne. Edukacja humanistyczna w szczególny sposób jest odpowiedzialna za kształtowanie tożsamości młodych ludzi dorastających w wielokulturowej rzeczywistości, obciążonych mnogością przekazów i kryzysem autorytetów. Nauczyciel staje się towarzyszem ucznia nie tylko w procesie zdobywania wiedzy, ale również w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytania i egzystencjalne dylematy. Seria wydawnicza „To Lubię!” stanowi innowacyjną odpowiedź na wyjątkowe potrzeby edukacyjne współczesnego pokolenia. Stworzona przez wybitne grono ekspertów jest kompletnym programem kształcenia opracowanym na trzy etapy nauczania (szkołę podstawową, gimnazjum oraz liceum lub inne szkoły ponadgimnazjalne). Powstanie podręcznika poprzedziła wnikliwa refleksja na temat filozofii kształcenia oraz diagnoza sytuacji społeczno – kulturowej w jakiej funkcjonuje współczesna szkoła, nauczyciele i uczniowie.
Wydawnictwo Edukacyjne ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji, którą adresujemy do naszych konsultantów - edukatorów i wszystkich nauczycieli polonistów korzystających w swojej pracy z serii podręczników „To lubię!” zainteresowanych wzbogaceniem wiedzy o nowych metodach dydaktycznych.
Tematyka przygotowanych warsztatów oraz prelekcji obejmuje zagadnienia związane z koncepcją kształcenia humanistycznego, czytaniem tekstów kultury oraz efektywną nauką tworzenia wypowiedzi pisemnych.
Konferencja stwarza możliwość pozyskania cennych informacji na temat nowoczesnych rozwiązań z zakresu metodyki nauczania. Bezpośredni kontakt z prelegentami stanowi okazję do osobistych spotkań i twórczej wymiany doświadczeń związanych z pracą edukacyjną.

Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM KONFERENCJI

22 września (sobota
)
9:00 – 9:10       Otwarcie konferencji
9:10 – 10:40    Wykład: Agnieszka Kłakówna – Co dla szkolnych polonistów może oznaczać „koncepcja kształcenia humanistycznego”?
10:50 – 11:50    Wykład:  Krzysztof Wiatr  -  Nauka tworzenia wypowiedzi pisemnych -  szkoła podstawowa.
11:50 – 12:30    Dyskusja, przerwa kawowa
12:30 – 14:00   Warsztaty: Wiesława Żuchowska: Przypadki, dziwne zbiegi okoliczności, pech – każdemu może się to przytrafić – „Latarnik” inaczej – gimnazjum.
Prosimy uczestników o przyniesienie „Latarnika” Henryka Sienkiewicza .
14:30 – 15:30    Wykład: Andrzej Peć – Czytanie tekstów kultury -  rok obrzędowy oraz
Prezentacja platformy edukacyjnej www.eduskrypt.pl

23 września (niedziela)
9:45 - 11:15 Wykład Piotr Kołodziej – Człowiek musi interpretować, by rozumieć, żyć. Podręcznik do liceum jako narzędzie pracy ucznia i nauczyciela.
11: 15 – 12:00  Dyskusja

Miejsce konferencji: Hotel Górski                         
Ul. Górska 21, 43 – 370 Szczyrk   
tel.(033) 82 82 550 recepcja, tel/fax(033) 82 82 551

Prosimy o potwierdzenie przybycia najpóźniej do 18 września br. 
Wydawnictwo Edukacyjne  - Dział marketingu tel. (012) 626 07 87 lub marketing@we.pl

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ