eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Peć Andrzej, Kaja Piotr
Nasze tradycje – zwyczaje i obrzędy wielkanocne (NSP18)
Rozmiar pliku: 3603KB
Rodzaj pliku: PDF
   

Wydawnictwo: Ediba Polska
Rok: 2013
Miejsce: Warszawa
Dziedzina/etap: Kształcenie zintegrowane
Dyscyplina: Edukacja regionalna
Rodzaj: Artykuły
Artykuł z czasopisma Nauczycielka Szkoły Podstawowej  nr 18 - marzec 2013, s. 26

Okres świąt Wielkiej Nocy ma w polskim roku obrzędowym szczególne znaczenie i obfituje w liczne, barwne zwyczaje i obrzędy ludowe. Niektóre z nich są charakterystyczne jedynie dla danego regionu, np. Pogrzeb żuru i śledzia (Kujawy i Pomorze), Pucheroki (Kraków i okolice), Palenie Hub (Stryszawa, Bukowina Tatrzańska), Siuda Baba (okolice Wieliczki).


 NSP018.pdf 3603KB

Pobierz plik:

Jeżeli jesteś już zarejestrowany w naszej bazie wpisz swój e-mail, aby pobrać plik.

adres e-mail:

Zarejestruj się:

Jeżeli nie jesteś zarejestrowany wypełnij poniższy formularz, aby otrzymywać nasz bezpłatny newsletter i pobierać inne bezpłatne pozycje.

adres e-mail
Zaznacz interesującą Cię dziedzinę wiedzy lub etap edukacyjny (aby wybrać więcej dziedzin lub etapów przytrzymaj Ctrl lub Shift)
 
Podanie danych jest dobrowolne i zaznaczając pole obok wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez redakcję Platformy www.eduskrypt.pl do celów marketingowych. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Wiem, że mam prawo wglądu oraz poprawiania swoich danych, a także do sprzeciwu wobec ich przetwarzania do wyżej wymienionych celów.
  

Dodatkowe informacje

 Pliki z rozszerzeniem .zip lub .rar można rozpakować programem WinRar, który można pobrać ze strony:
www.rarlab.com/download.htm

 Pliki z rozszerzeniem .pdf należy przeglądać darmowym programem Adobe Acrobat Reader, można go pobrać ze strony: www.adobe.com

Pliki z innymi rozszerzeniami niż .pdf można przeglądać za pomocą darmowego pakietu OpenOffice, do pobrania ze strony: http://www.openoffice.pl.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ