eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Peć Andrzej, Kaja Piotr, Paleczny Tadeusz
Inni to także my, czyli wprowadzenie do edukacji wielokulturowej (NSP21)
Rozmiar pliku: 2936KB
Rodzaj pliku: PDF
   

Wydawnictwo: Ediba Polska
Rok: 2013
Miejsce: Warszawa
Dziedzina/etap: Kształcenie zintegrowane
Dyscyplina: Edukacja regionalna, Edukacja europejska, Edukacja wielokulturowa, Edukacja patriotyczna
Rodzaj: Artykuły
Artykuł z czasopisma Nauczycielka Szkoły Podstawowej  nr 21 - czerwiec 2013, s. 26

Zbliża się czas wakacji i urlopów, wyjazdów rodzinnych do innych krajów, niekiedy bardzo egzotycznych. Czy nasi uczniowie są przygotowani do zetknięcia się z inną kulturą, odmiennymi zwyczajami czy też nieznanymi potrawami?

Różnorodność kulturowa jest dla dziecka faktem doświadczanym z reguły pośrednio, poprzez media, telewizję, Internet. Jednak coraz częściej pojawiają się klasy, do których uczęszczają dzieci imigrantów, bądź pochodzące z rodzin odmiennych etnicznie, narodowo czy wyznaniowo. Odmienność kulturowa staje się faktem i budzi zainteresowanie w sytuacji kontaktu dziecka z dzieckiem, które różni się wyglądem.


 NSP021.pdf 2936KB

Pobierz plik:

Jeżeli jesteś już zarejestrowany w naszej bazie wpisz swój e-mail, aby pobrać plik.

adres e-mail:

Zarejestruj się:

Jeżeli nie jesteś zarejestrowany wypełnij poniższy formularz, aby otrzymywać nasz bezpłatny newsletter i pobierać inne bezpłatne pozycje.

adres e-mail
Zaznacz interesującą Cię dziedzinę wiedzy lub etap edukacyjny (aby wybrać więcej dziedzin lub etapów przytrzymaj Ctrl lub Shift)
 
Podanie danych jest dobrowolne i zaznaczając pole obok wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez redakcję Platformy www.eduskrypt.pl do celów marketingowych. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Wiem, że mam prawo wglądu oraz poprawiania swoich danych, a także do sprzeciwu wobec ich przetwarzania do wyżej wymienionych celów.
  

Dodatkowe informacje

 Pliki z rozszerzeniem .zip lub .rar można rozpakować programem WinRar, który można pobrać ze strony:
www.rarlab.com/download.htm

 Pliki z rozszerzeniem .pdf należy przeglądać darmowym programem Adobe Acrobat Reader, można go pobrać ze strony: www.adobe.com

Pliki z innymi rozszerzeniami niż .pdf można przeglądać za pomocą darmowego pakietu OpenOffice, do pobrania ze strony: http://www.openoffice.pl.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ