eduskrypt.pl - platforma nominowana do WORLD SUMMIT AWARD 2007

Peć Andrzej, Kaja Piotr, Paleczny Tadeusz
"Święta ojczyzny" – czyli kilka wskazówek i propozycji metodycznych (NSP20)
Rozmiar pliku: 2393KB
Rodzaj pliku: PDF
   

Wydawnictwo: Ediba Polska
Rok: 2013
Miejsce: Warszawa
Dziedzina/etap: Kształcenie zintegrowane
Dyscyplina: Edukacja regionalna, Edukacja europejska, Edukacja wielokulturowa, Edukacja patriotyczna
Rodzaj: Artykuły
Artykuł z czasopisma Nauczycielka Szkoły Podstawowej  nr 20 - maj 2013, s. 21

Wiedza o patriotyzmie i czynnikach go kształtujących jest istotna dla przebiegu całokształtu procesu wychowawczego ucznia. Dlatego wychowanie patriotyczne powinno realizować się już od najmłodszych lat poprzez celowe działania pedagogiczne. Niestety literatura pedagogiczna, dotycząca tego zagadnienia, jest wciąż bardzo skromna.

Pojęcie ojczyzny, jako najwyższej wartości, zawsze głęboko tkwiło w polskiej tradycji narodowej. Jednakże dzisiejsze rozumienie patriotyzmu nie ma tak jednoznacznego charakteru, jak to było w czasach poprzednich pokoleń. Wiąże się to zarówno z przemianami politycznymi, gospodarczymi, jak i procesami społecznymi zachodzącymi dynamicznie w Polsce, Europie, na świecie. Zdefiniowanie patriotyzmu staje się zatem zadaniem trudnym, jednakże niezbędnym, a w tym dyskursie winni uczestniczyć również sami nauczyciele.


 NSP020.pdf 2393KB

Pobierz plik:

Jeżeli jesteś już zarejestrowany w naszej bazie wpisz swój e-mail, aby pobrać plik.

adres e-mail:

Zarejestruj się:

Jeżeli nie jesteś zarejestrowany wypełnij poniższy formularz, aby otrzymywać nasz bezpłatny newsletter i pobierać inne bezpłatne pozycje.

adres e-mail
Zaznacz interesującą Cię dziedzinę wiedzy lub etap edukacyjny (aby wybrać więcej dziedzin lub etapów przytrzymaj Ctrl lub Shift)
 
Podanie danych jest dobrowolne i zaznaczając pole obok wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez redakcję Platformy www.eduskrypt.pl do celów marketingowych. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Wiem, że mam prawo wglądu oraz poprawiania swoich danych, a także do sprzeciwu wobec ich przetwarzania do wyżej wymienionych celów.
  

Dodatkowe informacje

 Pliki z rozszerzeniem .zip lub .rar można rozpakować programem WinRar, który można pobrać ze strony:
www.rarlab.com/download.htm

 Pliki z rozszerzeniem .pdf należy przeglądać darmowym programem Adobe Acrobat Reader, można go pobrać ze strony: www.adobe.com

Pliki z innymi rozszerzeniami niż .pdf można przeglądać za pomocą darmowego pakietu OpenOffice, do pobrania ze strony: http://www.openoffice.pl.

Koszyk jest pusty
Zaloguj się:

adres e-mail:

hasło:
   
« Zarejestruj się
Wpisz pobrany
kod dostępu:
 
Polecamy:
Google
    
UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii, proszę zapoznać się z polityką prywatności platformy edukacyjnej eduskrypt.pl
ZAMKNIJ